Malířka

Původem ze zlatého pruhu českých zemí, z Polabí, z Pardubicka. Učila jsem se malovat v Praze u MgA. Aldina Popaji, velkým přínosem pro mne byly i hodiny Ildara Yousoupova. Před 6 lety mne kamarádka přivedla na hodiny kreslení  známého sochaře Petra Nováka do Umělecké kolonie v Bastionu IV.
Vážím si příležitosti potkávat se s lidmi, kteří mají rádi podobné věci, což není úplně běžné. Cením si toho, že v Bastionu mohu mít ateliér, který s velkou radostí sdílím se Zdeňkem Dudkem, akademickým malířem. 
Mám ráda olejomalbu. Je poddajná, tvárná, měkká. Během malby není nic definitivní, lze se rozmyslet, něco změnit, přizpůsobit si. Tančím flamenco. Není to jen jeden tanec, jsou to různé styly, kterými se vyjadřují pocity od radosti (alegrías, sevillanas, guajíras atd.), stesk (soleá) až po žal (siguirias) bez ztráty důstojnosti. Není třeba slov, kterých je kolem nás až příliš.
Inspiruje mne krajina. Rostliny a stromy žijí, jak nejlépe dovedou, na místě, kde vyrostly. Květy, které budou kvést jen několik dní, ale život v kořenech nebo semínkách zůstává. Proudící voda v potocích, která zůstává čistá. Obdivuji poctivé umění starých mistrů a skvěle zvládnutou techniku olejomalby, za kterou jsou roky práce.