Jaroměřský rodák, hudební umělec, hráč na dřevěné dechové nástroje a pedagog.

    Patnáctiletá hudební kariéra v Londýně mě přivedla v době covidové zpět hledat mé kořeny, tedy domov. Kolonii mám rád, protože bydlím za rohem. K výtvarníkům jsem měl vždy blízko, jelikož fúze malířů a hudebníků k sobě neodmyslitelně patří. Obrazy mě inspirují při tvorbě, protože když hraju, tak vytvářím poetickou malbu zvukem plným emocí a prožitků ze života. 

    Momentálně hraju s jedinou živě hrající somálskou kapelou Dur Dur. Účinkujeme celosvětově a cílem je přinést jednoho dne koncert do somálského Mogadišu, až bude mír. Dokument o nás natáčí stále Al Jazzira a BBC. 

    Afrika mě ovlivnila nejen v hudebním vnímání. V Africe jsem i působil a místní lidé mě vzali za svého. Za svůj život jsem byl adoptován několikrát jako bratr či syn Somálci, Nigerijci, Gambijci i Ghaňany. Umím i pár frází z afrických řečí. Stejně tak rád mám i latinskou Ameriku a jazz, funky i českou autorskou tvorbu. V hudbě se hranice nekladou. Mým smyslem života je dělat lidem radost a bavit se, tančit, hrát. A nyní také předávat své zkušenosti mladé budoucí generaci učením. Přijďte si poslechnout. 

    Můj kanál YouTube je Borek sax